JAK ODMAWIAĆ NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ

Nowenna Pompejańska dzieli się na część blagalną i dziękczynną, obie trwają po 27 dni, razem 54 dni. Codziennie odmów cały różaniec (conajmniej 3 części - radosną, bolesną, chwalebną) - modlitwę możesz rozłożyć na cały dzień. 


  1. Po znaku krzyża podaj intencję (ta sama na całą nowennę). 
  2. Wzbudź w sercu miłośc do Maryi słowami : „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
  3. Przejdź do modlitw początkowych różańca (czyt. art. Jak odmawiać różaniec?), które odmawiamy 1x w danym dniu.
  4. Następnie odmawiamy różaniec – dwadzieścia tajemnic (20 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz (możemy odmawiać tylko 15 tajemnic - bez tajemnic światła, które wprowadził Św. Jan Paweł II, jednak nowenna może być mniej skuteczna).
  5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą błagalną lub dziękczynną (zobacz niżej), oraz trzykrotną prośbą: 

Królowo Różańca świętego, módl się za nami!


Modlitwa końcowa w trakcie części błagalnej (przez pierwsze 27 dni nowenny).

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwa końcowa w trakcie części dziękczynnej (przez drugie 27 dni nowenny).

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

POLUB NAS!